Wkłady kominkowe

W dzisiejszych czasach wkład kominkowy nie jest już prostym urządzeniem służącym do spalania drewna ze sprawnością rzędu 50%. Obecnie paleniska to skomplikowane urządzenia osiągające sprawność w okolicach 90% co oznacza, że taki procent energii wytworzonej w procesie spalania jest przetwarzany na ciepło i przekazany do pomieszczenia w którym kominek się znajduje. Im wyższa sprawność tym pełniejsze mamy spalanie, produkujemy mniej pyłów, sadzy oraz popiołu. 

Od 01 stycznia 2022 w całej Unii Europejskiej obowiązywać zacznie dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej nr 2009/125/WE, tzw. Ekodesign czy Ekoprojekt. Ma ona za zadanie spowodować aby wszystkie urządzenia energię potrzebną do działania zużywały jak najbardziej wydajnie. A to przekłada się w naszej branży w prosty sposób na ograniczenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

Praktycznie wszystkie oferowane przez nas urządzenia spełniają wymogi tej normy, a większość z nich bardziej restrykcyjnej, niemieckiej  normy BimSchV-2.

W sprzedaży mamy wkłady konwekcyjne, z płaszczem wodnym, a także paleniska akumulacyjne na bazie których budujemy tzw. ciepłe kominki.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo setki modeli wiodących europejskich producentów:

Zobacz galerię realizacji »
71 352-79-32

Masz pytanie?

Zostaw swój numer telefonu,
oddzwonimy do Ciebie!