Oferta

Akumulacja ciepła

Elementy Systemu CMA (Ceramiczne Moduły Akumulacyjne) wykonane są z materiału posiadającego doskonałe parametry akumulacyjne, przeznaczonego do budowy kanałów, które wydłużają drogę spalin z wkładu grzewczego (wysokotemperaturowego paleniska) kominka do komina, a tym samym służą do odzysku i akumulacji ciepła wytworzonego w zamkniętym wysokotemperaturowym palenisku.Wkład kominkowy wraz z CMA

Właściwy dobór ilości modułów, dostosowany do wielkości posiadanego paleniska (wkładu grzewczego), pozwala poprzez wydłużenie drogi spalin na ich schłodzenie z temperatury 800°C tak, aby przy wejściu w komin osiągnęła wielkość ok. 110-190°C.

Przy obliczaniu ilości modułów przyjmujemy, że do ogrzewania domu niezbędne jest zastosowanie 100 kg masy akumulacyjnej na 1 kg spalanego suchego (o wilgotności poniżej 20%) drewna. Otrzymany w ten sposób dodatkowy wymiennik ciepła zdecydowanie podnosi sprawność naszego układu grzewczego, odzyskując ciepło, które zwykle uchodzi bezużytecznie do komina. Dzięki zastosowaniu CMA uzyskujemy bardzo dużą dodatkową powierzchnię grzewczą, która podnosi moc cieplną naszego pieco - kominka. Zakumulowane w kilkuset kilogramowej masie ciepło promieniuje przez wiele godzin i pozwala na wydłużenie okresu grzewczego naszego urządzenia (pieco - kominka) do ok. 8 -12 godzin, czyniąc jego użytkowanie o wiele bardziej wygodnym, zbliżonym, do sposobu palenia w tradycyjnym piecu kaflowym.

Praktyka wykazuje, iż zastosowanie systemu CMA do budowy tradycyjnego kominka z wkładem grzewczym pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie ilości odzyskanego ciepła, co znacznie poprawia sprawność układu i zdecydowanie wydłuża czas grzania pieco- kominka. Stosując system CMA możemy niemal dwukrotnie zmniejszyć ilość spalanego drewna.

Przykładowy pieco-kominek z systemem CMA

CMA

Kształt Ceramicznych Modułów Akumulacyjnych pozwala na ich prosty i szybki montaż oraz dowolne zestawienie, co ma bardzo duże znaczenie przy różnych usytuowaniu wkładu kominkowego względem komina. Zastosowanie nowoczesnego rozwiązania "zamka kielichowego" zapewnia ich bezpieczne użytkowanie.
Oferowany przez nas system CMA został sprawdzony przez wieloletnie jego stosowanie. Udoskonalony technologicznie przez nas materiał o tak wysokim ciężarze właściwym i znacznie podwyższonej akumulacyjności ciepła dorównuje skutecznie w swych parametrach jego zagranicznym odpowiednikom.
Badania techniczne zostały wykonane w akredytowanym laboratorium Instytutu Materiałów Ogniotrwałych nr: AB 097 PCA.

Przykłady ustawienia modułów CMA przy różnym usytuowaniu wkładu grzewczego względem komina

CMA ustawienia

Własności

Kolor brunatno-czerwony
Ogniotrwałość zwykła 1230oC
Gęstość objętościowa 2,8 – 2,9 g/cm3
Wytrzymałość na ściskanie 24Mpa
Rozszeżalność cieplna < 0,1 %
Ciepło właściwe 20 - 700oC 0,94 kJ/kgK

Rodzaje Ceramicznych Modułów Akumulacyjnych

Wymiary kształtek: 280 x 280 x 280 mm. Pole przekroju kanału 27 000 mm2

CMA 1 CMA 2 CMA 3 CMA 4

CPA: Ceramiczne Płyty Akumulacyjne

Płyty o wymiarach 120 x 50 cm z nowoczesnej masy szamotowej o podwyższonej akumulacyjności ciepła, które dzięki niewielkiej grubości 25mm wyśmienicie nadają się do budowy dużych powierzchni grzewczych, elementów konstrukcyjnych bryły pieco-kominków i zewnętrznego płaszcza hipokausty.
Płyty płaskie uzupełnione są płytami łukowymi i kątownikami.
Stanowią one naturalne uzupełnienie do CMA - Ceramicznych Modułów Akumulacyjnych, umożliwiając zabudowę ich w bryle grzewczej pieco- kominka.
Doskonale nadają się do budowy powierzchni grzewczych nadstaw i okapów kominków,w miejsce płyt gipsowych i izolacyjnych.

Źródło: Cebud

Projekt i wykonanie Remnet Strona głównaO nasOfertaRealizacjeKontaktPoradnikiLinki
You need to upgrade your Flash Player